تقویت اعصابمویز

پیامبر خدا ص : مویز چه نیکو خوراکی است ، که اعصاب را استحکام می بخشد و ...
انجیر

امام علی ع : خوردن انجیر ، رسوبات مجاری و رگ ها را نرم می کند.

عوامل تقویت مغز و اعصاب


روغن مالیدن روغن زیتون و بنفشه

امام علی ع : روغن پوست را نرم می کند و بر توان مغز می افزاید ، مجاری آب را بدن می گشاید ، کثافت پوست را از میان می برد و رنگ را روشن می کند.
امام صادق ع: چه خوب روغنی است روغن بنفشه . درد را از سر و چشمان می برد . آ را به خود بمالید.
حجامت

امام علی : حجامت ، بدن را صحت و عقل را استحکام می بخشد.
کدو

امام علی ع : کدو بخورید چرا که مغز را افزون می کند.
نیشکر

امام کاظم ع : نیشکر ، گرفتگی های مجاری و رگ ها را باز می کند و هیچ بیماری و بدی در آن نیست.
در احادیث مختلفی به مضر بودن چغندر تاکید شده است اما برگ آن بسیار مفید می باشد پس قند و شکری که از چغندر تولید می شود مضر است و برای بدن ضرر دارد.
سداب

امام کاظم ع : سداب ، عقل را افزون می کند.بدانید که در آن منافعی است : افزون بر عقل و فراوان ساختن هوش ، هر چند که آب کمر را بدبو می کند.
شام خوردن

امام رضا ع : دربدن رگی است که آن را (عَشا .شام ) گویند . اگر شخصی شام خوردن را واگذارد ، آن رگ تا صبح او را نفرین می کند و می گوید : خدا ، تو را گرسنه بدارد ، چنان که مرا گرسنه بداشتی و تشنه بدارد چنان که تشنه ام نگاه داشتی. پس مبادا کسی از شما شام را واگذارد ، هرچند به یک لقمه نان با جرعه ای آب باشد.
برگ چغندر

امام رضا ع : درباره فواید چغندر : عقل را استحکام می بخشد و خون را تصفیه می کند.
کندر

امام رضا ع : فراوان کندر بخورید ، آن را در دهان نگه دارید و بجوید. برای من ، جویدن آن ، دوست داشتنی تر است .بلغم معده را می زداید و آن را تمیز می کند ، عقل را استحکام می بخشد و غذا را می گوارد.
سرکه طبیعی

مردی در خراسان ، نزد امام رضا ع بود در این هنگام نزد ایشان سفره ای گستردند که در آن ، سرکه و نمک بود. امام ع با سرکه آغاز کرد . آن مرد گفت : فدایت شوم به ما فرموده ای که با نمک آغاز کنیم.
فرمود این همانند آن یعنی نمک است . سرکه ، ذهن را استحکام می بخشد وعقل را افزون می کند.
حمام

امام رضا ع : فایده حمام کردن آن است که به اعتدال می انجامد ، چرک را می زداید و پی و رگ ها را نرم می کند ، اندام های بزرگ را تقویت می کند ، و موارد زاید و عفونت ها را ذوب می کند.
بادنجان

امام صادق ع : در هنگام خرما چینی ، فراوان بادنجان بخورید چرا که شفای هر درد است ، بر روشنی چهره می افزاید ، رگ ها را نرم می کند و نیروی جنسی را افزون می کند.
حوک یا بادروج یا ریحان کوهی

امام صادق ع : حوک یا بادروج سبزی پیامبران است بدان که در آن هشت ویژگی است : هضم کننده است ، گرفتگی عروق و مجاری ا می گشاید ، آروغ را خوش بو می می کند ، دهان را خوش بو می بخشد ، غذا را دوست داشتنی می سازد ، درد و بیماری را از درون بیرون می کشد و امان انسان از جذام است و چون در درون انسان قرار گیرد ، همه ی بیماری ها را فرونشاند.

مطالب مفید و مرتبط

مفید برای سردرد
برای ارسال نظر وارد شوید ورود
مجله طب اسلامی
اطلاعاتی در مورد نظر اسلام در رابطه با حفظ سلامتی بدن - مجموعه ای از سخنان طبی قرآن ،احادیث پیامیر و امامان همچنین پدر طب اسلامی ایران آیت الله تبریزیان و کتاب های حیله المتقین و طب النبی و طب الائمه
جستجو

برچسب ها : #تصفیه خون , #کک و مک , #فواید روزه , #مسواک زدن , #پیسی , #سفتی آلت , #بوی دهان خوش , #آویشن و نمک , #بلغم , #شکم درد , #درد دندان , #جذام , #گلو درد , #خضاب , #مشکک , #شانه زدن , #کندر , #خلال دندان , #چوب اراک , #آب فاطر