سرما و گرمای ناگهانی برای بدن مضر است

در اول پاییز از سرما دوری کنید و در آخر زمستان از سرما استقبال کنیدامام رضا ع : بدن را هرگز در معرض سرما و گرمای ناگهانی قرار ندهید زیرا این سرمای ناگهانی در میان گرما و گرمای آنی در میان سرما به طور ناگهانی سبب بروز بیماری های خطرناک می گردد که به طور عموم در همه ارگانیسم بدن و بر دستگاه تنفس شخص اثر سریع خواهد داشت.
به عبارت دیگر انسانی که تمام وجودش را مدتی به گرمای شدید سپرده اگر بی مقدمه خود را از این شرایط خارج ساخته ، و در معرض سرمای شدید قرار دهد ، بیماری زکام و التهاب لوزتین و التهاب قلو و ورم ریه به شکل های گوناگون به سراغ او خواهد آمد.
البته شدت و ضعف این امراض در بدن شخص بسته به میزان وجود میکروب هایی است که در آن هنگام در جوّ موجودند و همچنین رابطه کامل با قابلیت جسم و نیروی مزاجی او دارد . بدیهی است که گرمای شدید و ناگهانی هم پس از سرمای شدید و طولانی در وجود شخص متظاهر خواهد نمود.

همچنین حضرت علی می فرمایند :

در اول پاییز از سرما دوری کنید و در آخر زمستان از سرما استقبال کنید


سرما در پاییز با شما کاری خواهد کرد که با درختان می کند و سرمای آخر زمستان باعث رشد جدید گیاهان و درختان خواهد کرد
برای ارسال نظر وارد شوید ورود
مجله طب اسلامی
اطلاعاتی در مورد نظر اسلام در رابطه با حفظ سلامتی بدن - مجموعه ای از سخنان طبی قرآن ،احادیث پیامیر و امامان همچنین پدر طب اسلامی ایران آیت الله تبریزیان و کتاب های حیله المتقین و طب النبی و طب الائمه
جستجو

برچسب ها : #تصفیه خون , #کک و مک , #فواید روزه , #مسواک زدن , #پیسی , #سفتی آلت , #بوی دهان خوش , #آویشن و نمک , #بلغم , #شکم درد , #درد دندان , #جذام , #گلو درد , #خضاب , #مشکک , #شانه زدن , #کندر , #خلال دندان , #چوب اراک , #آب فاطر