کاهو

امام صادق ع می فرمایند : بی دریغ از کاهو استفاده کنید زیرا این گیاه خون را تصفیه می کند.امام صادق ع می فرمایند : بی دریغ از کاهو استفاده کنید زیرا این گیاه خون را تصفیه می کند.
پزشکان امروزی که روی این گیاه تحقیق کرده اند می گویند : کاهو گیاهی است که از ویتامین ها سرشار است در این گیاه به مقدار زیاد ویتامین و املاح معدنی موجود است . اما به این شرط که قسمت های سبز و کلروفیل دار آن بیشتر خورده شود .آن قسمت که بیشتر از نور خورشید استفاده کرده است بیشتر دارای خاصیت و سودمندی است.
شیمی دان معروف نیومان می گوید:


کاهو گیاهی است که از لحاظ آهن غنی است . این گیاه گلبول های قرمز خون را زیاد می کند و چهره ی و لب های خورنده ی خویش را همیشه گلگون نگه می دارد.


اعصاب را آرام می سازد ، خواب می آورد ، در چشم ها برق نشاط می افروزد ، مو را درخشان و براق می کند.
همه ی این معجزات برای این است که کاهو صاف کننده خون است.
امام هم همین اثرات را در مورد کاهو بیان فرموده:

از گیاه کاهو استفاده کنید زیرا این گیاه خون شما را تصفیه می کند

برای ارسال نظر وارد شوید ورود
مجله طب اسلامی
اطلاعاتی در مورد نظر اسلام در رابطه با حفظ سلامتی بدن - مجموعه ای از سخنان طبی قرآن ،احادیث پیامیر و امامان همچنین پدر طب اسلامی ایران آیت الله تبریزیان و کتاب های حیله المتقین و طب النبی و طب الائمه
جستجو

برچسب ها : #تصفیه خون , #کک و مک , #فواید روزه , #مسواک زدن , #پیسی , #سفتی آلت , #بوی دهان خوش , #آویشن و نمک , #بلغم , #شکم درد , #درد دندان , #جذام , #گلو درد , #خضاب , #مشکک , #شانه زدن , #کندر , #خلال دندان , #چوب اراک , #آب فاطر