کلوب دات کام آخر پاییز 96 پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود

12 سال پیش، یک تیم سه نفره جوان و با انگیزه با ظهور مفهوم شبکه های اجتماعی در دنیای دیجیتال، شروع به توسعه یک شبکه اجتماعی بومی، با الگوبرداری از قهرمان شبکه های اجتماعی آن زمان یعنی سرویس اورکات نمودند.


کلوب cloob.com
12 سال پیش، یک تیم سه نفره جوان و با انگیزه با ظهور مفهوم شبکه های اجتماعی در دنیای دیجیتال، شروع به توسعه یک شبکه اجتماعی بومی، با الگوبرداری از قهرمان شبکه های اجتماعی آن زمان یعنی سرویس اورکات نمودند.

پایان کلوب دات کام


محمد جواد شکوری مدیر سرویس شبکه اجتماعی کلوب در ایران می باشد او در وبلاگ خود از قطع سرویس شبکه اجتماعی کلوب تا 3 ماه دیگر یعنی آخر پاییز گفته و از کاربرانی که اطلاعات آنها در این شبکه اجتماعی قرار دارد و ممکن است روزی به آنها نیاز داشته باشند را از روی سایت بردارند.
محمد جواد شکوری از سختی های این پروژه گفته که به نقل از او

زمانی که راه اندازی و مدیریت یک شبکه اجتماعی از ترانزیت کراک و شیشه در این کشور خطرناک تر و پر دردسر تر بود.دلایل پایان کلوب


مدیر این شبکه اجتماعی از وجود دردسر های مختلف برای رشد و گسترش شبکه اجتماعی خود گفته مانند بی مهری مسئولان امنیتی و صدا و سیما همچنین استفاده بی حد از شبکه های تلگرام و اینستاگرام بدون پاسخگویی به مسئولان است.
اما نمی شود نادیده گرفت که شبکه اجتماعی کلوب با توجه به نیاز کاربران جلو نرفت و بیشتر بجای اینکه به کاربران فضای عمل بیشتری دهد عملا کاربر را محدود می کرد مثلا برای ارسال فیلم در این شبکه اجتماعی می بایست فیلم را اول وارد سرویس آپارات این شرکت کنیم سپس لینک ویدئو موجود در آپارات را وارد کلوب کنیم (برای آپلود تصویر نیز سیستم دیگری تعبیه شده) و یا اینکه با توجه به گسترش حوضه موبایل هیچ برنامه برای حضور در این حوضه نشان ندادند .
ظاهر نه چندان خوب سایت هم می شود یکی از دلایلی که به کاربر حس خوبی نمی دهد

سخنی با مدیر کلوب


به جای اینکه کل پروژه رو تعطیل کنید برخی از زیر مجموعه های سایت رو حذف کنید و قسمت های جدیدی ایجاد کنید و از کاربران برای مشارکت در این امر نظرسنجی کنید و از نظر های آنها استفاده کنید.
سالها برای سایت زحمت کشیده اید در صورت تعطیل کردن در آینده به فرصتی که از دست دادید ناراحت خواهید شد.


مقاله ای که مشاهده می کنید برای بهبود سرویس های اکنون و آتی مجموعه های فناوری مانند صبا و دیگر شرکت های کشور می باشد

برای خواندن همه ی نوشته های مدیر سایت کلوب به وبلاگ زیر مراجعه کنید.
http://mohammadjavad.mihanblog.com/post/31
برای ارسال نظر وارد شوید ورود
مجله فناوری
مجله آی تی و تکنولوژی های روز دنیا حمایت از کسب و کار های ایرانی به صورت رایگان
جستجو